Pyydämme teitä lähettämään Patrian-konsernin yhtiöille osoitetut laskut ensisijaisesti verkkolaskuina. Vastaanotamme verkkolaskut verkkolaskuoperaattori Baswaren kautta.

Laskuissa tulee mainita tilaajan viite, esim. tilaajan tai yhteyshenkilön nimi, ostotilausnumero, kustannuspaikka – ja projektiviite tai muu tilaajan pyytämä viitetieto.

Tärkeää on, että laskutusosoitteisiin ei lähetetä muuta aineistoa kuin laskuja ja niiden liitteitä.

Verkkolaskuoperaattorimme on Basware, jonka tunnus on BAWCFI22.

Klikkaa yrityksen nimeä saadaksesi tiedot näkyviin:

Patria Oyj

Verkkolaskuosoite:
003723341596

Sähköpostilaskut:
patria.oyj@bscs.basware.com

Patria Oyj
PL 851
00026 BASWARE

Y-tunnus: 2334159-6

Patria Finance Oyj

Verkkolaskuosoite:
003710774472

Sähköpostilaskut:
patria.finance@bscs.basware.com

Patria Finance Oyj
PL 850
00026 BASWARE

Y-tunnus: 1077447-2

 

Patria Aerostructures Oy

Verkkolaskuosoite:
003719192276

Sähköpostilaskut:
patria.aerostructures@bscs.basware.com

Patria Aerostructures Oy
PL 852
00026 BASWARE

Y-tunnus: 1919227-6

Patria Aviation Oy

Verkkolaskuosoite:
003708690368

Sähköpostilaskut:
patria.aviation@bscs.basware.com

Patria Aviation Oy
PL 846
00026 BASWARE

Y-tunnus: 0869036-8

Patria Aviation Oy Systems-liiketoiminta

Verkkolaskuosoite:
003708690368001

Sähköpostilaskut:
patria.aviation.systems@bscs.basware.com

Patria Aviation Oy, Systems
PL 860
00026 BASWARE

Y-tunnus: 0869036-8

Patria Helicopters AB

OVT: 9999SE556042771701
FI.P.101127-9@docinbound.com

Patria Helicopters AB
PL 30155
00071 OSTOLASKUT

VAT-number: SE556042771701

Patria Land Services Oy

Verkkolaskuosoite:
00370986818099

Sähköpostilaskut:
patria.land.services@bscs.basware.com

Patria Land Services Oy
PL 848
00026 BASWARE

Y-tunnus: 0986818-0

Patria Land Systems Oy

Verkkolaskuosoite:
00372357098999

Sähköpostilaskut:
patria.land.systems@bscs.basware.com

Patria Land Systems Oy
PL 849
00026 BASWARE

Y-tunnus: 2357098-9

Patria Pilot Training Oy

Verkkolaskuosoite:
003706877858

Sähköpostilaskut:
patria.pilot.training@bscs.basware.com

Patria Pilot Training Oy
PL 847
00026 BASWARE

Y-tunnus: 0687785-8

Millog Oy

Verkkolaskutus:
BAWCFI22
OVT: 003720518595

millog@bscs.basware.com

Millog Oy
PL 827
00026 BASWARE

Y-tunnus: 2051859-5

Senop Oy

Verkkolaskutus:
BAWCFI22
OVT: 003717959269

senop@bscs.basware.com

Senop Oy
PL 802
00026 BASWARE

Y-tunnus: 1795926-9